Naujausi paveikslai

Aurelija Veršininė

JUNGTUVES su logo
“JUNGTUVĖS”, 80X80, akrilas, drobė

Sveiki atvykę į mano magiškąjį mišką. Jau tamsu, violetiniame danguje tarp medžių šakų užsidegė daugybė jonvabalių, žibančių kaip žvaigzdelės. Naktis jau nubučiavo savo ilgu undinės rūbu žemę ir palaimino ją magijai bei stebuklams, vykstantiems tik tamsoje. Žengdama per mišką ji sujungė dvi viena į kitą besišaukančias širdis – du paukščius, giedančius giesmę gyvenimui. Lyg liudininkai nakties vėjyje siūravo jos jūržolių plaukai ir tyliai ošė medžių šakos. Vyko jungtuvės.

JUNGTUVĖS… Kiek daug telpa šiame žodyje. Tai ne tik sąjunga, vestuvės plačiąja prasme. Tai jungtis, susijungimas. Dviejų sielų, dviejų kūnų, dviejų žmonių ar gyvūnų. Susitikimas su kita puse ar kita savo dalimi. Tai gyvenimo šventė, kai norisi dėkoti už tai, kad tiesiog esi gyvas.Šis paveikslas man priminė, kokia didelė dovana yra gyvybė. Gauti ją, duoti ją… Tapiau ir šokau nejučiom. Iš džiaugsmo, iš lengvumo, kartodama gyvenimo tėkmės ritmą, gyvybės ir moteriškumo šokį.

Įdomiausia tai, kad kūrybinio proceso metu paveikslas, jo koloritas, formos, kompozicija, pakabinimo kryptis ir netgi emocijos keitėsi daugybę kartų. Jūsų pasmalsavimui įdedu keletą nuotraukų, kaip intuityvioje tapyboje viskas gali kardinaliai apsiversti. Būtent šiame virsme mokausi neprisirišti prie jau sukurtų formų ar spalvų.

Mokausi nekontroliuoti, paleisti, tiesiog šokti visų kūnu ir teptuku, leisti šiam šokiui gimti ne IŠ manęs, bet PER mane. Tuomet vyksta patys gražiausi stebuklai ir atsiranda tai, kam lemta gimti.

Jaučiu, kad per tą laiką, kol buvo kuriamas paveikslas, pagaliau susigrąžinau vieną savo dalį, kurią buvau kažkur pametusi. Taigi, įvyko jungtuvės. Magiškame mano vaiduotės miške. Su pačia savimi, su gyvenimu, su dėkingumu už tai, kad esu. Esu santuokoje. Su savimi ir su savo vyru.Švęskime gyvenimą! Tevyksta jungtuvės!!!

Paveikslas “Mano vidinis Buda”

Kitą mano tapybos darbą jau galėjote matyti panaudotą Facebook Sielos namų grupėje kartu su įkvepiančia mintimi.

Mano vidinis Buda su logo
“MANO VIDINIS BUDA”, 80X80, akrilas, drobė

 

Ateik į mano erdvę. Būk joje.  Išleiski plaukus ir užmerk akis.

Taip šlama vėjas medžių kasose. Taip geriasi lietus į tavo odą.

Švelnaus sidabro gijomis nektarą mano gerk. O gerdama klausykis.

Kaip pildosi ir kūnu virsta tavo maldos, iš spalvų nupintos.

Tai iš tiesų naujas etapas mano kūrybiniame kelyje ir pačioje tapyboje, kurią paskutinius kelis mėnesius geriu kaip iš gausybės rago ir negaliu atsimėgauti. Tarsi būčiau gavusi jai Dievo palaiminimą. Tarsi jį pati sau būčiau davusi po to, kai pagaliau išvaikiau vidinės inkvizicijos teisėjus. Leidau sau būti. Netobula. Nežinančia. Visokia. Ir būtent dėl to autentiška.

Daugiasliuoksnėje intuityvioje tapyboje niekuomet nežinai, koks bus galutinis paveikslo vaizdas – koks koloritas galiausiai išsigrynins, kokie vaizdiniai ir su jais atsiskleidžianti istorija pasirodys. Šį kartą viskas buvo kitaip. Kai pabaigusi kitą tapybos darbą norėjau tiesiog išvalyti teptukus ir uždėti ant baltos drobės patį pirmiausią dažų sluoksnį, į paveikslą vos per 15 minučių be jokių pastangų, intencijų ar sąmoningų bandymų ėmė ir atėjo Buda. Nesu budistė, nors budizmas man savo filosofija labai artimas. Beto esu tikra, kad skirtingose religijose skirtingi pranašai ir mokytojai iš esmės nešė tą pačią žinią, nes yra to paties ir vienintelio Dievo pasiuntiniai.

Visgi taip netikėtai paveiksle pasirodžius Budai, net nuščiuvau. Nuščiuvau iš pagarbios laimės ir netikėtumo. Šypsojausi ir sveikinau jį atėjus. Tik nežinojau, ar ilgam. 🙂

Intuityvioje tapyboje mokausi neprisirišti, nekontroliuoti. Viso kūrybinio proceso metu aiškiai jaučiau, kad Buda paveiksle bus tiek, kiek to reikės. Ir jeigu būčiau pajautusi, kad laikas jį užtapyti ir įleisti į erdvę kažką kitą, taip būčiau ir padariusi. Buvau pasiruošusi jį paleisti, kaip esu padariusi su daugeliu prasmingų ir gražių vaizdinių. Jie taip ir liko pirmuose paveikslų sluoksniuose, kuriuos mačiau tik aš pati.

Buda visgi norėjo būti išgirstas. Norėjo išgirsti mane ir mano maldas. Štai ir jis. Įsiklausykit. Gal ir jūs išgirsit tai, ką jis nori pasakyti…

Paveikslas “Gyvenimo šventė”

GYVENIMO SVENTE su logo
“GYVENIMO ŠVENTĖ”, akrilas, drobė

Šis paskutinis paveikslas gimė per rekordiškai trumpą laiką, o savo temą atskleidė tik pačioje pabaigoje. Spalvos, kaip įprasta palyginus su orinigalu, nuotraukoje gavosi nublukusios, nes fotografuoti auksą labai sunku, bet esmę visgi perteikia.
Labai patiko tapant skaldyti tradicinę kompoziciją, taip dalinant ją į daug veiksmo ir laiko erdvių. Čia išryškėja ir centrinė fatališkos moters figūra, ir jos įsčiose įsikūrusi planeta, apaugusi gėlytėmis, ir keletas mistinių gamtos peižazų, ir medis-kelias-upė, ir gausos fontanai, ir lianos, nendrės, žolės ir netgi paukštelis. Tai paveikslas apie tai, kas buvo, yra ir dar bus, nes toje erdvėje linijinio laiko nėra ir viskas vyksta vienu metu. Visa tai sujungia mano Sielos upė, kurios krante paukštelis tupi. Kaip iš mano eilėraščio Sielos upė, jei tokį pamenat.

Jaučiau, kad paveikslas nori būti ryškus, kontrastingas ir labai dinamiškas. Jis – tarsi pats gyvenimas, kuris visuomet kupinas veiksmo, gausos, transformacijų, kai viena tampa kita, nuolatinio judėjimo, daugiaplaniškumo, kasdienų dovanų ir atsispindėjimų.

Visgi šiame veiksmo sūkuryje pagaliau atsirado vieta kertinei ramybei. Ji įsikūrusi viduje, kartu su žinojimu, kad esi pakankamas jau toks, koks esi, kad net ir būdamas netobulas, klystantis, klysiantis, esi vertas pačių gražiausių gyenime dalykų, meilės, pripažinimo. Tai sukuria vidinę terpę, kurioje niekuomet nesidrumsčia vanduo. O jame atsispindi siela…
Būtent tokia vidinė tyla geriausiai akomponuoja džiaugsmingai gyvenimo, gausos, gerovės ir dinamikos simfonijai.

Būtent tokioje jų jungtyje gimsta gražiausia pilnatvės melodija.

Kol kas šie paveikslai laisvi. Jei norėtumėt įsigyti, rašykite ar skambinkite.

Su meile,

Aurelija

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s