Šokis dviese

Dviese
“ŠOKIS DVIESE”, 100X100.

Šįkart intuityvios tapybos kelionė buvo itin įdomi ir atvedė prie štai kokio ryškaus ir romantiško rezultato. Gimė didelis paveikslas ŠOKIS DVIESE, skirtas santykių bei santykio su savo šešėliu temai.

Karšta vasaros diena – idealus laikas kiekvienam pasvajoti apie savirealizaciją darniuose santykiuose – nesvarbu, ar juose esam, ar dar savo žmogaus ieškom.

Štai ir man šie du atskridę nosis suglaudę paukščiai, per pusę paveikslo išskleidę savo spalvingas uodegas, pasakojo istorijas apie tai, kad visų pirma turi išmokt šokt su savo šešėliu, priimt save visą (apie tai sako ir reljefinis užrašas, kiek paslėptas po viršutiniais sluoksniais, bet vis dar neblogai įskaitomas “Apkabinti savo netobulumą”). Tik tuomet gali darniai šokt su kitu žmogumi poroje.

O poroje, kaip ir paveiksle, visokių šokio žingsnelių būna. Kartais reikia prisitraukti, kartais – atsitraukti. Kartais apsisukti, vesti ar leistis vedamam. Svarbiausia – lyg abiejų vertybes suderinti judėjimo ritmą ir pasitikėti partneriu – tik taip gaunasi darnus šokis.

Spalvinį koloritą norėjosi supaprastinti, paliekant svarbiausia:  juodą ir baltą simbolizuojančias priešingų energijų, vyriško ir moteriško polio susidūrimą bei raudoną su rožine – simbolizuojančias meilę, aistrą, per kurią susijungia vyras ir moteris į vieną šokį.

Visą laiką tapant galvoje skambėjo sakinys “Iš tamsos gimsta šviesa” – tai vizualiai matosi ir iš kontrastingų tamsu-šviesu perėjimų. Ši frazė ne tik apie darniems santykiams būtiną šešėlio prisijaukinimą, nes būtent iš jo reaguojame į kito žmogaus elgesį su pykčiu, baime ar nuoskaudomis ir taip santykiuose kenčiam. Jis ir apie tamsias mūsų patirtis santykiuose – nusivylimus, skausmą, širdgėlą, po kurių vėl keliamės, susirenkame save iš naujo ir vėl einam ieškoti. Savęs ir to, kuris mus geriausiai atspindi. Tuomet mūsų tamsios patirtys mus subrandina, sustiprina ir išgrynina. Lyg vandenį anglimi išvalius. Iš tamsos gimsta šviesa.

Taigi, kiekvienam iš mūsų linkiu kuo daugiau meilės ir priėmimo  – pirmiausia sau, o tuomet ir savo partneriui. Linkiu darnaus ir smagaus šokio.

Tiems, kurie savo meilės dar nesutiko, linkiu atpažinti jį pagal šviesą, sklindančią iš širdies, o ne išorinį blizgesį, kuris greit nusitrina. 🙂 Linkiu be kompromisų pasirinkti tą, kuris be pasiteisinimų visuomet renkasi jus ir puoselėja jūsų šviesą, kartu kurstydamas ir savąją. O kol tokio nėra – mėgaukitės buvimu prasmingoje vienumoje ir šokite šokį su savo šešėliu.

Dėl paveikslo kainos ir apžiūrėjimo rašykite asmenine žinute aurelija.krisciunaite@gmail.com.

Su meile,

Aurelija

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s